Projekty, produktywność, komunikacja i organizacja pracy to tematy przewodnie piątku, 9 marca 2018 r.. Dzień ten zapisał się w mojej pamięci jako ten, w którym po raz pierwszy przeprowadziłam i uczestniczyłam jako co-trener w aż 3 warsztatach.

Już o poranku wraz z Kamilą Pępiak-Kowalską współprowadziłam warsztat na temat Organizacji pracy w ramach naszego projektu innowacji edukacyjnej finansowanej grantem z Unii Europejskiej pn. Inteligencja sukcesu – produktywność kluczem sukcesu. Świetna atmosfera i bardzo zaangażowana grupa 8 menedżerów z top przedsiębiorstwa z branży morskiej w Szczecinie. Czegóż można chcieć więcej?

Ano można i więcej i ambitniej, ponieważ ten dzień był również pierwszym dniem dwudniowego ogólnopolskiego Festiwalu FRIS®, w ramach którego wraz z dwiema trenerkami, z którymi współpracuję – Kamilą Pępiak-Kowalską i Elżbietą Stelmach przeprowadziłyśmy warsztat na temat wykorzystania metodologii Style Myślenia i Działania FRIS® w projektach. Był to dla mnie debiut w TRIO Trenerskim z tak znakomitymi trenerkami. Uchylę rąbka tajemnicy, że była to również inauguracja marki Ministry of Skills, która jednoczy 5 twórczych kobiet z głowami pełnymi pomysłów 🙂

Tego samego dnia po południu, już samodzielnie przeprowadziłam warsztat na temat Komunikacji w projektach. Wraz z bardzo wesołą grupą podróżowaliśmy po meandrach porozumiewania się, zahaczając o błędy w komunikacji oraz elementy, które sprzyjają większemu porozumieniu. Na koniec dzieliliśmy się uznaniem dla poszczególnych stylów myślenia oraz opracowaliśmy plan komunikacji z każdym ze stylów, aby ograniczyć konflikty i podnieść efektywność współpracy.

Dla mnie ten dzień był debiutem pod wieloma względami. Po pierwsze uczetsniczyłam w prowadzeniu aż trzech warsztatów o zróżnicowanej tematyce. Po drugie, występowałam w TRIO Trenerskim, a po trzecie po raz pierwszy wykorzystałam swoją wiedzę trenerską o Stylach Myślenia i Działania FRIS®. Wspaniałe doświadczenie, kiedy widzisz, że to faktycznie otwiera ludziom oczy i ułatwia im współpracę z innymi. Kolejny raz przekonałam się, że FRIS® jest skuteczny, polski i bardzo prosty do zrozumienia. A słowa jednej z uczestniczek po warsztacie TRIO trenerskiego: “Otworzyłyscie mi oczy i uratowałyście życie” bezcenne. Takie momenty wywołują uśmiech na twarzy 😉 i poczucie, że podążam dobrą drogą.

Please follow and like us:
Facebook
Facebook
LinkedIn